Nízkoenergetické rodinné domy by se daly definovat jako domy, ve kterých je třeba k vytápění ročně dodat energii v rozmezí od 15 do 50 kWh/m2. Velmi často se toto označení vztahuje právě na montované domy, které dnes patří mezi nejoblíbenější formy dřevostaveb.

Podle množství energie potřebné k vytopení 1 m2 domu za rok můžeme energeticky úsporné domy rozdělit do následujících kategorií:

Energeticky úsporný dům 50 – 70 kWh/m2 za rok
Nízkoenergetický dům 15 – 50 kWh/m2 za rok
Energeticky pasivní dům 5 – 15 kWh/m2 za rok
Nulový dům 0 – 5 kWh/m2 za rok

JAK JE MOŽNÉ, ŽE JSOU NÍZKOENERGETICKÉ DOMY TAK ÚSPORNÉ?

Tak nízké spotřeby energie lze dosáhnout především použitím kvalitních izolačních materiálů, jejich správně zvolenou tloušťkou a odbornou montáží. Je důležité kvalitně odizolovat již samotné základy domu, na což se často zapomíná. Následuje izolace obvodových stěn, použití kvalitních plastových, hliníkových nebo jiných oken a dveří s vhodnými tepelněizolačními vlastnostmi, které je třeba odborně osadit a odizolovat. Na závěr je třeba důsledně nainstalovat izolaci střechy, přes kterou by také mohlo docházet k enormním ztrátám tepla.

Při stavbě nízkoenergetického domu je třeba dbát i na eliminaci takzvaných tepelných mostů. Jsou to místa, která mají menší tepelný odpor než ostatní části budovy. Znamená to, že přes tato místa teplo snadněji prostupuje do okolí domu. Právě na tepelných mostech často dochází ke kondenzaci vodní páry a následnému vlhnutí a plesnivění stěny. Jde především o rohy – spoje stěn, podlah, okolí oken a podobně. K diagnóze tepelných mostů na již zhotoveném domě se používá termovize. Na základě zhotovených snímků se pak fasáda dodatečné upraví. Zkušený architekt ale dokáže už při projektování domu odhadnout, kde by mohly tepelné mosty vznikat. Použitím vhodných materiálů dokáže tato místa ošetřit, zabránit únikům tepla a následným problémům s plísněmi.

Při stavbě nízkoenergetického domu je třeba myslet i na jeho správnou orientaci. Větší skleněné plochy a obytné prostory by měly být orientovány na jižní stranu, naopak technické místnosti nebo garáž by měly být orientovány na sever.

Návrh a realizace efektivně fungujícího (nejen) nízkoenergetického domu je poměrně komplikovaný proces. Je proto dobré svěřit ho do rukou odborníkům a už od počátku stavby myslet na každý detail, i kdyby se na první pohled zdál nepodstatný.

Stavba nízkoenergetického domu začíná už výběrem vhodného, ​​podle možnosti dostatečně slunného pozemku.

Pokud plánujete stavbu rodinného domu, obraťte se na nás a my vám se stavbou vysněného domu rádi pomůžeme.

VÝHODY NÍZKOENERGETICKÉHO DOMU

Nízkoenergetický dům přináší řadu výhod, počínaje sníženými výdaji za energie, které často tvoří většinu celkových výdajů na bydlení. Díky snížené spotřebě energií jsou nízkoenergetické domy ekologické a šetrné k životnímu prostředí, nemluvě o tom, že váš rozpočet bude méně trpět neustálým růstem cen energií. V neposlední řadě budete nuceni aktivně topit kratší období v roce – zkrátí se vám topná sezóna a budete mít méně práce s údržbou a obsluhou topné soustavy.

PROČ RODINNÝ DŮM OD NÁS?

VYHOTOVÍME VÁM PROJEKTOVOU DOKUMENTACI – ZDARMA!

 • navrhneme, poradíme a nakreslíme nízkoenergetický rodinný dům podle vašich představ a požadavků
 • bezplatně do své výrobní dokumentace překreslíme i projektové dokumentace z jiných katalogů

NABÍDNEME VÁM STAVEBNÍ POZEMEK

 • vyberte si z nabídky výhodných stavebních pozemků v našem regionu
 • zajistíme vám bezplatný servis při hledání stavebních pozemků ve vámi vybrané lokalitě
 • zprostředkujeme koupi/prodej stavebních pozemků i zápis do katastru nemovitostí

VYŘÍDÍME VÁM STAVEBNÍ POVOLENÍ

 • prostřednictvím mandátní smlouvy vyřídíme stavební povolení vašeho nízkoenergetického rodinného domu

ZABEZPEČÍME VÁM FINANCOVÁNÍ VÝSTAVBY VAŠEHO RODINNÉHO DOMU

 • na financování výstavby nízkoenergetického rodinného domu můžete použít vlastní finanční prostředky, hypoteční úvěr, stavební úvěr, meziúvěr ze stavební spořitelny nebo úvěr ze Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB)
 • náš finanční poradce vám ochotně vypracuje optimální řešení na financování stavby RD dle vašich požadavků a finančních možností v časové posloupnosti realizace stavby a podle dostupnosti finančních prostředků v jednotlivých finančních institucích

PRECIZNĚ ZREALIZUJEME VÝSTAVBU VAŠEHO NÍZKOENERGETICKÉHO DOMU NA KLÍČ

 • zajistíme vám výstavbu základové desky a přípojek: elektrické, vodovodní, kanalizační a plynové
 • zrealizujeme vám kvalitní stavbu nízkoenergetického domu v montovaném nebo zděném provedení
 • detailně dohlédneme na všechny etapy realizace od hrubé stavby až po poslední úpravu interiéru
 • dbáme na profesionální přístup a kontrolu práce svých zaměstnanců během celé výstavby
 • zkolaudujeme kvalitní stavbu vašeho vysněného domu, ze kterého budete mít dobrý pocit i po mnoha letech
 • rádi vás přivítáme ve společnosti našich spokojených zákazníků
1_obrazok_1
2_obrazok_1
13_obrazok_1

RODINNÝ DŮM NA MÍRU

Nenašli jste v naší nabídce ani v žádném katalogu rodinný dům, který by se vám líbil?

Neváhejte nás kontaktovat a my vám ochotně poradíme.